محتویات سایت
        برچسب های محبوب 
 
   برخی کلید های میانبر در Adobe Flex builder
  معرفی چند نمونه کلید میانبر در Flex Builder برای سرعت بخشیدن به کد نویسی و راحتی انجام کار...
   Adobe Flex
   ۳۰۰۲۱
   این مقاله حاوی فایل ضمیمه نمی باشد
   محمد (برنا) پورحسین
   ۱۳۸۶/۱۰/۱۸
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

Adobe Flex Builder حاوي کليد هاي ميانبر بسيار زياد و مفيدي است که برنامه نويسي شما رو چندين و چند برابر سريعتر مي کند. با زدن کليد ترکيبي Ctrl+Shift+L مي توانيد ليست کامل اين کليد هاي ميانبر رو مشاهده کنيد.
من اينجا 13 نمونه از پر استفاده ترين موارد موجود رو براتون ليست ميکنم:
1. اگر در سمت راست نام صفحه ي پروژه ي شما يک علامت ستاره ي کوچک مشاهده مي شود، بدانيد که در صفحه ي شما مواردي وجود دارد که هنوز ذخيره نشده اند. کليد ترکيبي Ctrl+S را بزنيد تا پروژه ي شما هم ذخيره شود و هم کامپايل. اگر بعد از کامپايل کدهاي پروژتون به پيغام خاصي برنخورديد، تبريک ميگم! کد شما حاوي هيچ خطاي کامپايلري نيست.
2. نام يک تابع يا کلاس خاص را انتخاب نمائيد (با mouse نام مورد نظر را Highlight کنيد) و با زدن دکمه ي F3 صفحه کليد خود، کدهاي مربوطه را مشاهده نمائيد.
3. براي مشاهده context-sensitive help (صفحه ي ميانبري که با ورود چند حرف اول کلمه ي کد، باقي آن را تشخيص مي دهد) از کليد ترکيبي Ctrl+Space استفاده کنيد.
4. کليد ترکيبي /+Alt موجب تکميل نام متغيير يا کلاسي مي شود که شما يکي دو حرف اول آن را تايپ کرده ايد.
5. با فشردن Ctrl+F11 مي توانيد پروژه اي را که براي آخرين بار اجرا شده بود، دوباره مشاهده نمائيد. با زدن F11 پروژه اي را اجرا نمائيد که در حالت debug قرار دارد.
6. يک خاصيت جالب: يک خط يا يک قطعه کد را بلاک (highlight) نمائيد و با زدن کليد هاي ترکيبي Alt+ArrowUp و Alt+ArrowDown آن را در پروژه ي خود جابجا کرده و بالا و پائين ببريد.
7. Ctrl+H به شما امکان جستجو در چندين و چند صفحه ي موجود در پروژه را مي دهد. Ctrl+F نيز به شما اجازه مي دهد تا به دنبال يک text خاص، در صفحه ي موجود بگرديد.
8. ترکيب کليد Alt با arrow key ها، به شما امکان حرکت مابين يک کلاس باز در پروژه به کلاس ديگر را مي دهد.
9. براي کپي کردن يک کلاس از يک پروژه در پروژه ي ديگر مي توانيد از همان کليد هاي ترکيبي Ctrl+C و Ctrl+V معروف استفاده نمائيد. به همين آساني!
10. يک تگ MXML يا کلاس Actionscript را انتخاب کرده و کليد ترکيبي Shift+F2 را فشار دهيد. اين کار موجب مي شود که صفحه ي راهنماي Flex Builder باز شده و راهنما و منبع مربوط به مطلب مورد نظرتان را نمايش دهد.
11. قطعه کدي را بلاک کنيد (انتخاب کنيد = highlight کنيد) و بعد کليد ترکيبي Ctrl+Shift+C را فشار دهيد تا قطعه کد مورد نظر به حالت کامنت در بيايد.
12. Ctrl+Shift+D بلاک <[[    ]CDATA]!> را در پروژه ي شما وارد ميکند.
13. براي انتخاب يک container خاص، مي توانيد يکي از اشيا موجود در آن را انتخاب نمائيد و دکمه ي F4 را فشار دهيد تا کل container انتخاب شود.

و.... موارد بسيار ديگري که شما به مرور و با کسب تجربيات بيشتر، به کار کردن با آنها عادت مي کنيد.
موفق و مويد باشد...